Terugblik Vastgoeddag 2025
Met een veelzijdig programma namen experts de deelnemers aan de Vastgoeddag mee in de belangrijkste thema’s rondom brandveiligheid: van beleid en ontwerp tot uitvoering en beheer. Lees hieronder een samenvatting per spreker en vind een link naar de video's.
Brandveiligheid van ontwerp tot sloop
Saskia Hegeman (Nieman) liet zien hoe cruciaal goede informatieoverdracht in de keten is. Zij benadrukte dat afspraken over brandveiligheid onderweg vaak verloren gaan, met risico’s voor de praktijk. Saskia gaf inzicht in overdrachtsmomenten en de informatie die écht het verschil maakt om de veiligheid van gebouwen te waarborgen.
Brandveiligheid door de ogen van de brandweer
Rob Giltaij (Veiligheidsregio Utrecht) deelde hoe de brandweer, naast de wettelijke taken, steeds meer inzetten op een risicogerichte aanpak. Daarbij kwamen uitdagingen én succesfactoren aan bod voor het borgen van brandveiligheid in vastgoed, nu en in de toekomst.
Van beleid naar een uitvoerbaar plan
Dieter van Riel en Fabian Willemze (Inprevo) lieten zien hoe de stap van ambitie en regelgeving naar een concreet uitvoeringsplan gemaakt kan worden. Zij gaven praktische handvatten om beleid en doelstellingen te vertalen naar werkbare acties, van beleidsvorming en inventarisaties tot beheer van brandveiligheid.
Uitvoering van maatregelen
Arjan van den Berg (bouwkundig adviseur brandveiligheid) nam de deelnemers mee in het traject van aanvraag tot oplevering. Hij liet met praktijkvoorbeelden zien hoe goede begeleiding in de uitvoeringsfase tijd, kosten en miscommunicatie kan voorkomen.
De dag bood waardevolle inzichten en concrete handvatten voor iedereen die zich bezighoudt met brandveiligheid in vastgoed. Wij kijken terug op een geslaagde editie en danken alle sprekers en deelnemers voor hun bijdrage!